O tym, jak zrobić kuciaka po chińsku w sklepie dla najbiedniejszych

07-04-2011

Mimo tego, co twierdzi prezes jednego słusznego ugrupowania, sprawdzamy w dzisiejszym odcinku „Gotuj z Wyspą” jak przyrządzić kuciaka po chińsku korzystając z surowców gotowych. Trzeba nam:

pierś z kurczaka (im więcej tym lepiej)
1 torebkę warzyw do potraw chińskich
2 torebki fixu do potraw chińskich

Warzywka

Przyprawy

 

Warzywka prosto z worka umieszczamy na patelni i grzejemy, grzejemy aż do osiągnięcia temperatury wysokiej. W międzyczasie kroimy kuciaćka.

Grzejemy warzywka

Kroimy kuciaćka

Odkładamy warzywka na boczek i uprzednio pokrojonego kurczaka wrzucamy na patelnię z kapką oleju, smażymy/dusimy aż do osiągnięcia stanu białości. Następnie dolewamy dużą szklankę wody i wsypujemy nasze przyprawki. Mieszamy aż do zgęstnienia.

Kuciaciek z sosem

Po zgęstnieniu dorzucamy wcześniej pokrojone warzywa i dusimy/grzejemy to jeszcze kilka minut.

Kuciaciek z warzywkami

Mniam, mniam, kuciak gotowy!

Gotowe danie

Koszt takiego zestawu w sklepie dla najbiedniejszych (z czerwonym owadem w logo) to około 20 złotych. Porcją taką najedzą się bez problemu cztery osoby, po dorzuceniu ryżu pewniakiem z sześć, co daje nam w zależności od wersji 3,5 do 5 złotych na głowę.

Smaćniego!

 • jm

  Jak 0,5 kg kurczaka i warzywa ma spokojnie wyzywic 4 osoby to nie zapraszaj mnie nigdy na obiad ;) nie wiedzialem, ze studenci w ramach procesu ewolucji az tak obnizyli swoje zapotrzebowanie na pokarm

 • U nas akurat było pod kilo bardziej, dorzucasz ryż i jesteś kulka. Trzeba było obniżyć standardy, 20 zł na 4 osoby brzmi dobrze ;))

 • Sowa

  Ciekawostka: mrożone warzywa z biedronki pakowane są w dobrze znanych nam wszystkim Warmińskich Zakładach Przetwórstwa Owocowo-Warzywnego;D

 • Nie wiem czy się cieszyć, czy raczej nie :D

 • sandra

  rewelacja! ;) lubięęę