O tym, że instafotki i Myslovitz

25-04-2012

Stało się. Właściwie to jakiś czas temu. Instagram, chyba najpopularniejsza aplikacja do robienia zdjęć komórką, trafił na telefony z systemem Android i stał się jednocześnie jedyną aplikacją, która powstrzymuje mnie od rzucenia telefonem o ścianę ;) Przyjemność z robienia instafot jest przeogromna, szybki (to zależy…) klik, mały filtr i zdjęcie ląduje w mikroblogu złożonym jedynie z obrazów. Zdecydowanie jestem większym fanem przekazu wizualnego niż słownego (trudno, żeby nie), w dodatku najlepszy aparat to ten, który masz przy sobie, a że podobno zdjęcie mówi więcej niż tysiąc słów to… mój Blip lekko przymarł. I to by było na tyle z dobrych wieści (jeśli przymieranie można do takich zaliczyć).

Instagram

Zdjęcia z podróży, instagramowe oczywiście.

Drugą sprawą, zdecydowanie bardziej smutną (nieprzyjemną?), jest to, że Artur Rojek odszedł z Myslovitz. Niby o tym się mówiło od dłuższego czasu, niby do przewidzenia, niby zespół istnieje dalej, ale jeśli słucha się jego muzyki od dobrych kilku lat to ma się wrażenie, że jeden z najbliższych znajomych odleciał do ciepłych krajów i już nie wróci.

Znaczy się – ja tak mam.

Pojawił się nowy frontman, Michał Kowalonek z zespołu Snowman. Facet radzi sobie całkiem nieźle, ma ciekawą barwę głosu, ale jak to ujął Tomasz – kiedy wykonuje kawałki zaśpiewane w oryginale przez Rojka ma się wrażenie, że jest się na konkursie karaoke. Chłopaki z Myslo mają podobno materiał na nową płytę, więc może wtedy odbiór nowego wokalisty będzie nieco bardziej… naturalny. Gdzieś tam w głowie kołacze mi się myśl, że może dla zespołu to dobrze, bo odnoszę wrażenie, że Artur zrobił się nieco bardziej melancholijny, co nie pasuje mi nieco do Myslovitz choćby z „Miłości w czasach popkultury”. Nie to, żeby melancholia była fe, ale jeśli chce ją firmować swoim nazwiskiem to nie mam nic przeciwko. W każdym razie nowemu staremu zespołowi życzę wiele dobrego i nie pozostaje nic innego, jak przejść się na koncert i zobaczyć Michała w akcji. Na koniec jeden kawałek Snowman, żebyście mogli samemu sprawdzić jak Kowalonek się spisuje.