O tym, że blog przeszedł przemianę

03-02-2013

Na uczelni sesja w pełni, więc jak każdy szanujący się student musiałem znaleźć sobie coś, na co spożytkować można by wolny czas (nauka przecież nie wchodzi w grę). I oto jest – przed wami efekt moich kilkugodzinnych zmagań z HTMLem w wersji piątej, CSSem w wersji trzeciej, modułami i stylami do WordPressa i innymi podobnymi rzeczami.

Z zamiarem przebudowania bloga nosiłem się już dłuższy czas, głównie z tego względu, że miałem zamiar powiększyć nieco zdjęcia, ale również dlatego, żeby dostosować go do urządzeń mobilnych. Z niecałych 800 pikseli szerokości zrobiło się teraz 960. W sam raz, żeby zmieścić większe zdjęcia na ekranie tabletu. Linki, widżety, archiwum i inne bajery pojawiają się w stopce, żeby nie zajmować niepotrzebnego miejsca po bokach strony podczas czytania wpisów.

Kamil Wysocki blog

Strona główna wyświetla teraz tytuły ostatnich wpisów wraz z ich miniaturkami. Między innymi po to, żeby nie było konieczności ładowania wszystkich zdjęć z wpisu zaraz po wejściu na bloga. Dodatkowo jest dynamiczna, więc możecie być pewni, że bez względu na rozmiar ekranu przestrzeń będzie wykorzystana maksymalnie.

Kamil Wysocki blog

Strona dostosowuje się do tabletów. Jeśli wordpressowe wtyczki i kod nie przerosną mnie, to na dniach pojawi się wsparcie dla wyświetlaczy retina.

Kamil Wysocki blog

Teraz blog dostosowany jest również do telefonów, więc można oglądać zdjęcia w wygodnej formie nawet w tramwaju.

Kamil Wysocki blog

Jest również pomysł na to, żeby od czasu do czasu poruszyć tematy okołofotograficzne. W jakiej formie? Mam nadzieję, że zobaczycie już na dniach. Mam również nadzieję, że zmiany przypadną wam do gustu i zachęcam gorąco do ich komentowania.

  • To nie oglądasz żubrów, jak wszyscy studenci? :)

  • Wygląda zdecydowanie lepiej, ja bym jednak proponował wyśrodkować zawartość strony na podstronach z wpisem.

  • @Kasia Nie, nie oglądam żubrów, szkoda czasu ;) Wolę pingwiny.
    @Zywy Do przemyślenia, ale póki co zostaje jak jest ;)

  • SUPER! Też bym chciał tak umieć to bym se bloga prowadził :)